Červen 2014

Medovník

20. června 2014 v 21:11 Dezerty
Potřebujeme:
100g másla
5 lžic medu ( může být i více)
250 g moučkového cukru
1 lžíce octa
1 lžíce jedlé sody
2 vejce
cca 600 g hladké mouky
---------
Krém:250 g másla,1 Salko , 1 lžíce rumu, 1 karamelový pudink
----------
Posyp: mleté vlašské ořechy+ strouhané zbytky upečeného těsta
-----------
Na potření: káva s rumem

Postup:
Minimálně den dopředu svaříme Salko (uzavřené v konzervě) ve vodní lázni nejlépe 2-2,5 hodiny, aby zkaramelizovalo (můžeme si takto svařit třeba několik konzerv do zásoby a dát je do lednice třeba i na několik měsíců).
Nyní těsto: Ve větším hrnci rozpustíme máslo, med, cukr.Po té ocet, sodu a mícháme až začne směs hnědnout, vonět perníkem a pěnit. Pak zmírníme oheň a vmícháme vejce.Nepřestat mchat , aby se nesrazily. Po chvilce stáhneme z ohně a nejlépe el. hnětačem postupně přimícháme mouku, aby těsto bylo tuhé,ale vláčné. Těsto necháme chvilku odležet,ale aby úplně nevychladlo. S vlažným se lépe pracuje. Rozválíme na tenký plát a vykrajujeme tvar jaký potřebujeme např.hrncem nebo hřbetem obdelníky apod... Na jeden dort by mělo být cca 5-7 placek. Pokud nám kousky těsta tuhnou a drolí se můžeme je dát do mikrovlnky na pár vteřin a krásně zase změkne. Tak nevyhodíme ani kousek.Vše upečeme a upečené zbytečky rozstrouháme na posyp. Placky pečeme na pečícím papíře na 170°C cca 4 min do světlehněda. Po vystydnutí placky ztvrdnou.
Připravíme krém: všechny suroviny by měly mít stejnou pokojovou teplotu. Salko vyšleháme s máslem a rumem. Pudink připravíme jen ve 250 ml mléka a bez cukru! Po vychladnutí zašleháme do krému a dáme odstát do lednice. Mezitím si placky potřeme černou kávou smíchanou s rumem a necháme vsáknout. Vyndáme krém a potíráme placky a postupně slepujeme jednu na druhou.Nakonec ještě potřeme celý povrch a posypeme strouhanou směsí.Necháme odležet do druhého dne.


Zdravím

20. června 2014 v 20:34 Ostatní
Zdravím své kolegyňky Léňu, Moňu, Hanku, Zuzku, Martinu a Boženku...a mé současné kolegyňky Peťu a Elí. Smějící se Koukám, že medovník tu vložený není,takže se to nyní pokusím napravit Usmívající se . Tak holky zástěrku, vařečku a s chutí do toho! Smějící se
Děkujeme, že jste navštívili naše stránky...