Červen 2017

Mátová šťáva s citronem...

22. června 2017 v 21:36 Zavařování
Potřebujeme: na 2litry šťávy:
2velke hrsti lístků máty, 2citrony, 2 litry vody, půl kila třtinového cukru, 20g kyseliny citronové. Na očistu citronů 2 litry vody a 3 lžíce octa.
Lístky máty pokrajime na hrubo a dáme do nádoby. Citróny ponoříme do vody s oct
em tak na dvacet minut a pak opláchneme. Citróny pak nakrájíme na plátky, přidáme k mátě a zalijeme 2 litry vody. Necháme den louhovat přikryté papírovým ubrouskem. Občas promícháme. Druhý den přecedíme přes jemné síto nebo lépe přes plátýnko do hrnce. Přidáme cukr a zahřejeme na 75 st.cca.dokud se cukr nerozpustí . Přidáme kyselinu citronovou. Zamícháme. Hotový plníme do čistých horkých lahví nebo sklenic a obrátíme dnem vzhůru do vystydnutí. Skladujeme v lednici. Cukru můžete dát víc podle chuti nebo prisladit v nápoji. Pije se ředěná s vodou.

Levandulová šťáva s mátou...

22. června 2017 v 21:34 Zavařování
Potřebujeme:1 litr vody, půl kila cukru, 2 lžičky kyseliny citronové, 10 stonků levandule, hrst listů máty. Vodu a cukr přivedeme k varu, přidáme kyselinu citronovou. Přidáme umytou mátu a levanduli. Vypneme zdroj tepla, přikryjeme a necháme louhovat do vystydnutí. Po té scedíme a vymačkáme přes plátýnko. Plníme do skleniček, zavíčkujeme a dáme do lednice . Nebo sterilizujeme.Cukru můžete dát i kilo pokud chcete sladší.
Děkujeme, že jste navštívili naše stránky...